Jakie są minusy pracy na stanowisku stewardessy?

Jakie są minusy pracy na stanowisku stewardessyPraca na stanowisku stewardessy wydaje się być spełnieniem marzeń wielu młodych dziewcząt. Możliwość podróżowania, prestiż, całkiem niezłe zarobki, a obowiązki to czysta przyjemność… 😉 Niestety rzeczywistość znacznie różni się od wyobrażeń na temat pracy na pokładzie samolotu. Jak każdy zawód ma swoje cienie i blaski.

Jakie są minusy pracy na stanowisku stewardessy?

  • Zmiana stref czasowych i klimatycznych, ciągłe zmiany ciśnień (które powodują opuchnięcia nóg, bóle uszu i zatok, wzdęcia), turbulencje.
  • Wysuszone klimatyzacją powietrze w samolocie, które negatywnie wpływa na nawilżenie oczu, śluzówki nosa, gardła, skóry.
  • W zależności od linii lotniczych bywa także międzynarodowe środowisko pracy, przy którym często zdarzają się nieporozumienia na tle kulturowym.
  • Stres spowodowany zachowaniem niektórych pasażerów. Koniecznie trzeba mieć anielską cierpliwość, być asertywnym, podtrzymać uśmiech na twarzy, a czasem nawet umieć zachować zimną krew.
  • Nieregularne godziny snu i wstawania. Pomimo ściśle określonych procedur dotyczących czasu na odpoczynek – zdarza się także jego niedobór, a co za tym idzie ogromne przemęczenie. Trzeba się przystosować do różnych godzin pracy, a przy tym zawsze dobrze wyglądać i szeroko uśmiechać.
  • Nieregularne godziny żywienia. Śniadanie potrafi być np. o drugiej w nocy, a obiad o siódmej rano. Wszystko w zależności od godzin pracy i terminów wylotu.
  • Ciężko jest także połączyć życie zawodowe z prywatnym. Z pewnością trzeba mieć bardzo wyrozumiałego partnera, który zrozumie i zniesie częste rozłąki, przewartościowanie obowiązków i nieregularny tryb życia.

4 thoughts on “Jakie są minusy pracy na stanowisku stewardessy?

  1. Dla mnie najgorsze są nieregularne godziny snu, chociaż po jakimś czasie można się przyzwyczaić to i tak nie jest to komfortowe.

  2. A ja tam wszystko lubię w swojej pracy. Zawsze marzyłam o tym, żeby zostać stewardessą i udało się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website