Jak znaleźć pracę na stanowisko stewarda/stewardessy?

jak znalezc pracę na stanowisko stewarda/stewardessyNajszybciej i najprościej jest udać się do źródła tj. do działu personalnego danej linii lotniczej i złożyć swoją kandydaturę. Pierwszym etapem rekrutacji jest wypełnienie stosownego formularza aplikacyjnego na stronie internetowej wybranej linii lotniczej, następnie należy przesłać swój życiorys oraz list motywacyjny. Kandydaci proszeni są także o przesłanie swoich zdjęć: legitymacyjnego oraz przedstawiającego całą sylwetkę. W zależności od polityki firmy, dokumenty aplikacyjne należy przesłać albo w języku polskim, albo w języku angielskim lub też w obu językach.

W dzisiejszych czasach linie lotnicze prowadząc rekrutację, coraz częściej korzystają z usług portali internetowych na których zamieszczane są oferty pracy, jak również z usług agencji rekrutacyjnych. Poszukując pracy, warto znaleźć taką agencję, która współpracuje z poszczególnymi liniami lotniczymi. W ten sposób znacznie ułatwimy sobie dostęp do określonych informacji na temat ofert pracy na stanowisko stewarda/stewardessy. Na koniec, informacja dla wszystkich zainteresowanych pracą „w chmurach”. W tym roku Deutche Lufthansa AG planuje zatrudnienie ponad trzy tysiące pracowników, spośród których w przeważającej części będą to członkowie personelu pokładowego. W ubiegłym roku, oprócz formalnej rekrutacji niemiecki potentat lotniczy prowadził także castingi w poszczególnych miastach Niemiec np. w Monachium, Berlinie, Augsburgu, Moguncji, Heidelbergu.

5 thoughts on “Jak znaleźć pracę na stanowisko stewarda/stewardessy?

    • To prawda 🙂 portale pracy są bardzo dobrym źródłem podczas poszukiwania zatrudnienia.

  1. Jeśli na maturze nie będzie się pisało rozszerzonego angielskiego i innych języków obcych to można dostać się na stewardessę ?

    • Brak rozszerzonego języka obcego na maturze nie dyskwalifikuje kandydatki/kandydata na stanowisko stewardessy/stewarda. Przy rekrutacji i tak są weryfikowane umiejętności językowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website