Zawód dla wybranych

Chociaż o zawodzie stewardessy marzy wiele dziewcząt, niestety… Ta praca dostępna jest tylko dla wybranych. Spośród wielu kandydatek na jedno stanowisko, wybierana jest TA najlepsza. Po pierwszym „przesiewie”, w procesie rekrutacyjnym trzeba pokonać czasem nawet kilkanaście „współzawodniczek”.zawód dla wybranych

Niewiele zawodów wymaga tak nienagannego wyglądu i odpowiedniej prezencji. W tym aspekcie stewardessę można w pewnym sensie porównać do modelki. Idealna cera, zadbane włosy, dłonie i paznokcie, zgrabna figura i miła aparycja. Wiek ma tutaj także ogromne znaczenie. Górną granicą jest magiczna trzydziestka. Sam wygląd to oczywiście nie wszystko.

Kandydatka na stewardessę musi znać dwa języki obce, w tym język angielski na zaawansowanym poziomie. Drugim językiem może być np. niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski. Aplikantka ubiegająca się o to stanowisko, musi posiadać określone umiejętności i cechy charakteru. Stewardessa głównie dba o komfort i bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi. Musi więc być otwarta, komunikatywna, a przy tym niezwykle cierpliwa i opanowana. Ponieważ jest to praca w warunkach trudnych i niebezpiecznych, duża odporność na stres jest kolejnym atrybutem. Niezbędna w tym zawodzie jest także umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.

Kolejnym wymogiem jest idealne zdrowie. Każda kandydatka przechodzi szereg badań lekarskich. Nie może mieć problemów z układem krążeniem, układem oddechowym itd. Różnego rodzaju schorzenia, zaburzenia, wady, czy nawet alergie są przeciwwskazaniem do wykonywania tego zawodu.