Prognoza dla zawodu stewardessy na 2018 rok

prognoza na 2018 rokZawód stewardessy cechuje się stałością zapotrzebowania na pracowników, ze względu na ich dość dużą rotację. Jedynym powiatem, który w ostatnim czasie notuje znaczny wzrost zapotrzebowania, to powiat wrocławski.

Trudna praca dla wybranych

W 2018 roku nie spodziewamy się wzrostu wymagań oraz stopnia trudności w procesie rekrutacji dla stewardes. Poza tym wraz z systematycznym zwiększaniem ilości połączeń lotniczych z różnych miejsc na terenie naszego kraju, delikatnie może wzrosnąć zapotrzebowanie na stewardessy. Pracownicy niestety nie mogą liczyć na zbyt duże podwyżki. Zapotrzebowanie na pracowników nie jest duże do tego stopnia, aby nastąpił drastyczny wzrost.

Warto zdać sobie sprawę z elitarności zawodu stewardessy. Nie jest to praca dla wszystkich, warto mieć to na uwadze starając się o to stanowisko. Jednak nie warto się również zbytnio zniechęcać. W końcu kiedyś nastąpi boom związany z podwyżkami i na tym stanowisku. Jeśli już teraz bardzo zależy nam na wysokich zarobkach, warto rozejrzeć się za pracą na tym stanowisku w firmach np. w województwach na zachodzie naszego kraju. Tam zarobki w większości branż sięgają górnych granic dostępnych na tym stanowisku.

Rekrutacja na stanowisko stewardessy

rekrutacja do pracyWiele pań i młodych mężczyzn marzy o pracy na stanowisku stewardessy. Aby rozpocząć swoje starania o pracę na tym stanowisku, należy rozpocząć od złożenia swojej kandydatury w dziale personalnym wybranej linii lotniczej. Można również zrobić to on – line. Zwykle na wstępie jesteśmy proszeni o przesłanie zdjęć – legitymacyjnego oraz takiego, na którym widać całą naszą sylwetkę. Oczywiście dokumenty aplikacyjne można wysłać nie tylko w języku polskim, ale również w hiszpańskim lub angielskim.

Kilkuetapowa rekrutacja

W trakcie rekrutacji zostaniemy ocenieni pod kątem naszego wyglądu oraz komunikatywności, nie tylko w języku polskim. Na dalszych etapach zostanie sprawdzona umiejętność pracy pod presją czasu, pod wpływem stresu oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Zanim jednak to nastąpi, zostaną sprawdzone dokumenty aplikacyjne. Podstawowym warunkiem rozpatrzenia naszej kandydatury, jest ukończone wykształcenie średnie. Górna granica wieku kandydatek to 30 lat.

W trakcie ostatnich etapów rekrutacji, zostaną sprawdzone nasze umiejętności językowe, a także zostaniemy poddani testowi, który ma zweryfikować naszą pamięć wzrokową, szybkość kojarzenia itp. W trakcie rekrutacji z pewnością konieczne będzie przejście dość szczegółowych badań lekarskich, które mają wykluczyć nasze przypadłości, które teoretycznie mogą nas wykluczyć z wykonywania tego zawodu. Rekrutacja może potrwać jakiś czas, jednak jeśli zależy nam na tej pracy, nawet ona nie będzie w stanie nas zniechęcić.

Zarobki na stanowisku stewardessy

wynagrodzenieZawód stewardessy jest wciąż zdominowany przez kobiety, jednakże zdarzają się panowie, którzy pracują na tym stanowisku długie lata. Praca jest interesująca, jednak dość wycieńczająca fizycznie. Niestety, zarobki na tym stanowisku pozostawiają wiele do życzenia.

Brak stałości wynagrodzenia

Pensja stewardessy lub stewarda, zależna jest zwykle od ilości przepracowanych godzin. Według ostatnich badań wynagrodzeń, średnia płaca miesięczna na tym stanowisku wynosi 5 385 zł brutto. Co drugi pracownik na tym stanowisku, obsługujący linie pasażerskie, zarabia od 3 707 zł brutto do 6 828 zł brutto. Na tą ostatnią kwotę mogą liczyć najlepiej opłacani pracownicy.

Biorąc pod uwagę ryzyko związane z pracą stewardessy, złe warunki dla zdrowia oraz ilość szkoleń, które należy odbyć, aby zostać pracownikiem linii lotniczych na tym stanowisku, pensja wydaje się być stosunkowo niewielka. Pasjonaci podniebnych zawodów są jednakże gotowi pracować za takie wynagrodzenie, byle tylko wykonywać pracę, którą zwyczajnie kochają. Doceniajmy więc ich troskę o nasz spokojny lot oraz to, że pomimo wielu godzin pracy, wciąż starają się być mili i do naszych usług.