Zagrożenia zdrowotne w zawodzie stewardessy

zagrożenia zdrowotneKażda praca pociąga za sobą swego rodzaju ryzyko zawodowe związane z warunkami pracy. W zawodzie stewardessy często dochodzi do osłabienia organizmu pod wpływem częstych zmian ciśnień lub innego rodzaju czynników, które powodują często przewlekłe przypadłości.

Katary, migreny i paranoje

Zdarza się, że stewardessa w trakcie lotu zaczyna się źle czuć. Potem w trakcie wizyty u lekarza okazuje się, że atakuje ją jakiś wirus. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że pod koniec dnia dziewczyna w trakcie lotu miała katar. Pojawiają się silne bóle głowy i przewlekłe zapalenie zatok, które nie doleczone może powodować poważniejsze powikłania. Zawód stewardessy najlepiej wykonywać tylko kilka lat. Wówczas nasz organizm ma szansę się zregenerować przed wiekiem średnim. Uchronimy się przed nawracającymi migrenami i kłopotami z ciśnieniem. Wiele stewardess, które przeżyły katastrofy lotnicze, rezygnuje z wykonywania zawodu. Często boją się później poruszać różnymi środkami komunikacji, a strach przed wypadkiem bez właściwej terapii, towarzyszy im do końca życia.

Zawód stewardessy i stewarda cieszy się sporą popularnością, jednak pracownicy na tym stanowisku nie są zbytnio szanowani przez pasażerów. Wybierając tę profesję, warto liczyć się z pewnymi czynnikami ryzyka, jednak jeśli bardzo zależy nam na wykonywaniu tego zawodu – pamiętajmy o ciągłej kontroli stanu swojego zdrowia.

Czynniki stresujące w pracy Stewardessy

stres w pracyCzęsto dla pasażera lot samolotem bywa nie lada wyzwaniem i wiąże się z niemałym stresem. Warto wówczas zastanowić się, jak bardzo stresują się osoby, które czuwają nad tym, alby lot przebiegał prawidłowo. Ogromna odpowiedzialność ciąży nie tylko na obsłudze kokpitu, ale również stewardach i stewardessach, którzy przebywają z pasażerami czasem kilkanaście godzin dziennie.

Czego się boi stewardessa

Lot zwykle odbywa się wiele kilometrów nad ziemią. Wbrew pozorom wysokość i możliwość konieczności ewakuacji pasażerów, dość rzadko pojawia się na pierwszych miejscach w listach tworzonych przez tego typu pracowników. Okazuje się bowiem, że największe obawy związane są z… pasażerami. Podróżujący często nie popisują się kulturalnym zachowaniem ani szacunkiem wobec kobiet. Po kilkunastu godzinach pracy dziennie w takich warunkach, nie sposób być miłym  i cierpliwym. Jednak dziewczynom udaje się niemal do samego końca zmiany zachować nie tylko zimną krew, ale i pełen profesjonalizm.

Wśród pasażerów mogą znajdować się różne osoby – zwykle większość jest normalna i zachowuje się przyzwoicie, jednak wydarzenia ostatnich lat pokazują, że często jest wśród nich porywacz, zamachowiec lub osoba, która w inny sposób zagraża pasażerom i załodze. To przykre, jednak zdarza się dość często. Tak czy inaczej, zawód stewardessy cieszy się niesłabnąca popularnością zarówno wśród młodych chłopców, jak i dziewcząt.