Najniebezpieczniejsze zawody na świecie

niebezpieczne zawody Pilot, żołnierz, strażak, stewardessa, ratownik medyczny… Zawodów kojarzących nam się z notorycznym narażaniem się na niebezpieczeństwo, jest bardzo dużo. Jedne faktycznie są bardzo niebezpieczne, do innych z kolei przylgnęła taka łatka i nie sposób odczarować negatywnego obrazu wykonywanej pracy.

Praca w ogniu, wodzie i powietrzu

Piloci i marynarze zwykle są wymieniani jako pierwsi na listach zawodów, które są wyjątkowo niebezpieczne. Może się to wiązać z brakiem styczności z lądem lub ewentualnymi trudnościami z ewakuacją siebie i pasażerów. Obsługa lotu zwykle musi tracić energię i nerwy na trudnych pasażerów, którzy zdarzają się co najmniej kilka razy dziennie – i nie chodzi tu o uzbrojonych terrorystów, a raczej o roszczeniowych pasażerów, którym stewardessa kojarzy się tylko i wyłącznie ze służącą. Zdarza się to coraz rzadziej, ale jeśli już się wydarzy, to trudno przewidzieć, na jakich prośbach pasażerów się skończy.

Ratownicy medyczni na co dzień stykają się z ludzkim cierpieniem i śmiercią. To bardzo trudna, obciążająca układ nerwowy i psychikę praca. Jest ona wciąż bardzo niedopłacana, tak jak praca strażaków, którzy na co dzień narażają swoje życia. By ratować ludzi z ciężkich wypadków lub usuwać skutki nawałnic. Każdy z wymienionych zawodów zasługuje na wyższą płacę oraz poważne traktowanie, którego słusznie się domagają.

Czas pracy stewardessy

czas pracy stewardessyJeśli wydaje Ci się, że praca stewardessy trwa całą dobę, to musimy przyznać, że jesteś blisko, jednak nie jest to do końca zgodne z prawdą. Czas pracy stewardessy zależy od linii, w jakich pracuje oraz od tego, ile godzin dziennej pracy zostało uwzględnione w jej umowie. Czas pracy stewardessy nie może przekroczyć około 16 godzin. Rzadko również zdarza się, by wynosił on równe osiem godzin.

Nieregularny czas pracy stewardessy

Stewardessa ma dość nieregularny czas pracy, co niektórym dość mocno daje się we znaki. Dlatego też pracę stewardessy można wykonywać określoną ilość lat, nie więcej niż 10 – 11. Po upływie tego czasu może dojść do poważnych konsekwencji zdrowotnych, które mogą być wyjątkowo uciążliwe i wiązać się z niezdolnością do wykonywania jakiejkolwiek pracy.

Czas pracy stewardesy nie może być regularny z powodu samej specyfiki pracy – nieregularność jest niejako wpisana w ten zawód. Trudno przewidzieć ewentualne awaryjne lądowania, opóźnienia w lotach oraz różnego rodzaju inne przypadki, które zdarzają się niemal notorycznie osobom pracującym w powietrzu. Bywa, że trudno zaplanować jakiekolwiek rodzinne uroczystości, chociaż wyjście w takich przypadkach jest dość proste – branie wolnego dnia lub kilku w razie okoliczności takich imprez. Tylko wówczas stewardessa może mieć pewność, że będzie w nich uczestniczyła.