Cechy dobrej stewardessy

Stewardessa to osoba, która nie tylko roznosi posiłki podczas lotu. Ma również mnóstwo innych zadań, o których wiele osób nie wie, bo zwyczajnie nie miało okazji się przekonać o tym w trakcie swoich podróży lotniczych. Stewardessy nie tylko znają kilka języków obcych. Muszą znać również mnóstwo procedur, których część z nich nigdy nie zastosuje.

Obowiązki i wiedza

Ogrom wiedzy, którą musi przyswoić i zrozumieć stewardessa, jest sprawdzany w trakcie kilu egzaminów. Mieszczą się tam zagadnienia z prawa, pierwszej pomocy oraz wielu innych dziedzin, w tym również uspokajanie pasażerów. To dość dużo jak na jedną osobę. Choć zwykle w trakcie lotu na pokładzie jest kilka stewardess, każda z nich musi myśleć o tym, co robi i liczyć głównie na siebie. Ważne jest więc opanowanie, zimna krew oraz umiejętność szybkiego reagowania.

Oprócz schludnego wyglądu, stewardessa powinna być również zdrowa i silna. Nie sposób latać między kontynentami bez dobrej kondycji fizycznej. Poza tym trzeba umieć doskonale pływać i potrafić przeprowadzić efektywną ewakuację. To bardzo duża odpowiedzialność, więc ważna jest również umiejętność jej udźwignięcia i odporność na stres.


1 komentarz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *