Czas pracy stewardessy

Jeśli wydaje Ci się, że praca stewardessy trwa całą dobę, to musimy przyznać, że jesteś blisko, jednak nie jest to do końca zgodne z prawdą. Czas pracy stewardessy zależy od linii, w jakich pracuje oraz od tego, ile godzin dziennej pracy zostało uwzględnione w jej umowie. Czas pracy stewardessy nie może przekroczyć około 16 godzin. Rzadko również zdarza się, by wynosił on równe osiem godzin.

Nieregularny czas pracy stewardessy

Stewardessa ma dość nieregularny czas pracy, co niektórym dość mocno daje się we znaki. Dlatego też pracę stewardessy można wykonywać określoną ilość lat, nie więcej niż 10 – 11. Po upływie tego czasu może dojść do poważnych konsekwencji zdrowotnych, które mogą być wyjątkowo uciążliwe i wiązać się z niezdolnością do wykonywania jakiejkolwiek pracy.

Czas pracy stewardesy nie może być regularny z powodu samej specyfiki pracy – nieregularność jest niejako wpisana w ten zawód. Trudno przewidzieć ewentualne awaryjne lądowania, opóźnienia w lotach oraz różnego rodzaju inne przypadki, które zdarzają się niemal notorycznie osobom pracującym w powietrzu. Bywa, że trudno zaplanować jakiekolwiek rodzinne uroczystości, chociaż wyjście w takich przypadkach jest dość proste – branie wolnego dnia lub kilku w razie okoliczności takich imprez. Tylko wówczas stewardessa może mieć pewność, że będzie w nich uczestniczyła.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *