Czego uczy zawód stewardessy?

Każda z osób pracująca w obsłudze pokładowej twierdzi, że praca stewardessy lub stewarda uczy bardzo wielu rzeczy. Należą do nich między innymi wytrzymałość fizyczna, odporność na stres oraz pewność siebie wynikająca z faktu, że dana osoba jest w stanie sobie poradzić niemal w każdej sytuacji. To bardzo przydatne cechy w niemal każdym zawodzie, więc przed byłymi stewardesami rynek pracy stoi otworem.

Rozwój na stanowisku stewardessy

Bywa, że niektóre osoby mogą pracować na pokładzie samolotu jedynie kilka lat. Może to być powodowane względami zdrowotnymi lub dość dużym ryzykiem zawodowym. Warto wspomnieć, że wiele byłych pracowników obsługi pokładowej po zakończeniu kariery może się ubiegać o jedno ze stanowisk szkoleniowych lub zostać przełożonym obsługi pokładowej. Ten zawód z kolei wiąże się z dalszym przebywaniem w powietrzu, więc może być dla niektórych niewskazany.

Była stewardessa świetnie nadaje się do pracy native speakera. Przez kilka lat codziennego posługiwania się językiem angielskim (i nie tylko), nabywa się niemal doskonałego akcentu. Skoro taka osoba perfekcyjnie posługuje się językiem obcym, może pracować również jako tłumacz. To znacznie bardziej stabilna praca niż ta wykonywana ponad kilometr nad ziemią.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *