Czy będzie kryzys w branży transportowej? Szykują się zwolnienia w lotnictwie?

Wojna na wschodzie sprawia, że wiele osób drży w obawie przed utratą pracy. To samo dotyczy przedsiębiorców, którzy nie wiedzą, czy popyt na proponowane przez nich usługi oraz produkty nie osłabnie z biegiem czasu.

A jak wygląda sytuacja w branży transportowej?

Czy zainteresowanie turystyką i lotami osłabnie w związku z wojną w Ukrainie? Czy stewardessy mają się czym martwić i mogą stracić pracę? Tak naprawdę trudno jest to jednoznacznie określić. Powodów jest wiele. Nie wiadomo tak naprawdę, jakie są plany rosyjskiego przywódcy. Czy zatrzyma się na Ukrainie, a może ruszy dalej? Nie wiadomo również, kiedy skończy się wojna.

Póki co nic nie wskazuje na to, aby miało to mieć miejsce w najbliższym czasie. To już spowodowało duży spadek wartości złotówki. To wiąże się przede wszystkim z tym, że zagraniczne wakacje będą po prostu droższe. Dolar i euro są rekordowo wysokie. Warto mieć to na uwadze podczas planowania wyjazdów.

A co z branżą transportową?

Na pewno handel z Ukrainą i Rosją obecnie jest niemożliwy. Jednak nie ma przeciwwskazań, aby firmy robiły interesy z innymi krajami Europy. Wciąż mogą handlować z Niemcami, Francją czy Holandią. To oznacza, że transport będzie miał się dość dobrze. Oczywiście nie wiadomo jak długo potrwa obecna sytuacja, a więc pracownicy oraz przedsiębiorcy powinni mieć zawsze rękę na pulsie. Muszą obserwować to, co dzieje się na rynku i zawsze mieć plan B w zanadrzu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *