Czy praca stewardessy jest obecnie bezpieczna?

Koronawirus zmienił nieco oblicze rynku pracy. Nie patrzymy już tak spokojnie w przyszłość, wiele zawodów musiało wprowadzić pewne restrykcje, które wykluczyły z możliwości pracy niektóre osoby. Po pandemiczna rzeczywistość dotknęła również zawodu stewardessy. Co się zmieniło?

Stewardessa – praca wysokiego ryzyka

Obecnie wprowadzone obostrzenia dotyczą głównie odległości pomiędzy osobami na danej przestrzeni. Kiedy zostaną otwarte granice, z pewnością wiele osób zechce skorzystać z wygodnej formy przemieszczania się, jaką niewątpliwie są samoloty. Wydaje się, że można wprowadzić środki bezpieczeństwa dla personelu, jednak czy linie lotnicze przewidzą czas pomiędzy rejsami, który poszczególne osoby będą z kolei musiały poświęcić na ewentualne odkażanie samolotu?

Z drugiej strony pozostaje kwestia pomiaru temperatury – często osoby wsiadające po raz pierwszy na pokład samolotu, miewają skoki temperatury – co wtedy? Czy uda się zracjonalizować pewne przepisy w taki sposób, by ich przestrzeganie nie przeszkadzało w normalnym funkcjonowaniu, a z drugiej strony, stworzyć takie, by zarówno personel, jak i pasażerowie czuli się bezpiecznie? Czas pokaże.


4 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *