Czy warto podjąć pracę stewardessy?

Praca stewardessy jest jednym z najbardziej wymagających zawodów. Niestety, osoby wykonujące tę interesującą profesję, mają często kłopot z pracodawcami, a raczej z ich podejściem do pracowników. Wiele pracownic narzeka na prywatne linie lotnicze, inne z kolei narzekają na duże koncerny. Jaki więc powinien być idealny pracodawca?

Wymagania i zarobki

Niezależnie od branży, każda praca wiąże się z wymaganiami wobec pracowników, które czasem bywają zbyt wygórowane. Tak też bywa w przypadku stewardess, które często obawiają się np. pójścia na zwolnienie lekarskie. Wiąże się to z dużą konkurencją oraz wysokimi wymaganiami wobec pracownic. Poza tym panie chcące założyć rodzinę, nie zawsze po porodzie są w stanie wykonywać swoją pracę w takim wymiarze godzin, jak przed momentem zajścia w ciążę. Dobrze jest więc móc wrócić do pracy, choćby na część etatu. Często stewardessy skarżą się również na zmęczenie fizyczne i psychiczne roszczeniowymi pasażerami. Dobrze jest więc tak ustawiać grafik, by móc nie dopuszczać do wypalenia zawodowego.

Wiele pań chce pracować na pokładach prywatnych samolotów. Wymagania wobec takich stewardess są bardzo wysokie, równie często zdarzają się tam również przypadki nadużyć ze strony pozostałego personelu oraz pasażerów. Zarobki są bardzo wysokie, ale czy w ich imię warto ryzykować zdrowiem? Wiele kobiet po odejściu z takiej pracy czuje ulgę – przede wszystkim psychiczną.


5 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *