Czym jest liking gap?

Wiele osób w swoim życiu spotyka się z tzw. liking gap. Jest to szczególnie często spotykane w przypadku różnego rodzaju rozmów kwalifikacyjnych czy spotkań na żywo z osobą, którą dopiero się poznaje. Jest to poczucie, które sprawia, że masz wrażenie, że źle wypadłeś w oczach drugiej osoby. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Stewardessa każdego dnia spotyka wiele osób na swojej drodze. Poznaje pasażerów, musi być dla nich miła i uprzejma. To jednak wcale nie oznacza, że nie ma w sobie stresu. W końcu jest to trudna praca, która wymaga posiadania zdolności komunikacyjnych na wysokim poziomie. Liking gap to poczucie, że poszło Ci źle na pierwszym spotkaniu z konkretną osobą. Okazuje się, że tego typu tendencja do negatywnego myślenia na swój temat jest dość powszechna.

Skąd bierze się liking gap?

Okazuje się, że to powszechne zjawisko ma związek właśnie z bezpośrednim kontaktem z innymi ludźmi. Często jest tak, że uważamy się za lepszych od innych w sytuacji, gdy o nich myślimy, jednak kiedy już się z nimi spotkamy, okazuje się, że w relacjach społecznych, samoocena danej osoby po prostu spada. Do tego dochodzą również inne czynniki, takie jak sama rozmowa czy poznawanie się oraz oczywiście stres.

Z tą naturalną tendencją warto walczyć i dbać o swoją własną samoocenę, żeby po prostu poczuć się lepiej w swoim ciele. W końcu liking gap może źle wpływać na nasze codzienne życie.


2 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *