Czym naprawdę zajmuje się Stewardessa?

To interesujący, choć niezwykle trudny zawód. Czasem postrzegany jest jako spełnienie marzeń – podróże za darmo, wystarczy tylko uśmiechać się do pasażerów. Tak może wyglądać praca stewardessy z perspektywy postronnej osoby.

Sprzątanie po pasażerach i inne atrakcje w pracy stewardessy

Co się dzieje, kiedy samolot wyląduje i pasażerowie opuszczą pokład? Jako ostatnia opuszcza go załoga. Zanim jednak to się stanie, stewardessy, często po kilkunastu godzinach pracy, sprawdzają swoje miejsce pracy. Zwykle nie czekając na ekipę sprzątającą, robią porządek, bo w końcu samolot za chwilę ma ponownie wystartować. Często obsługują kilka lotów dziennie. I zawsze są na każde, choćby najbardziej absurdalne zawołanie pasażerów w trakcie rejsu.

Atrakcyjny wygląd to nie do końca główny wymóg w tej pracy. Badania oraz rekrutacja, jaką muszą przechodzić stewardessy, jest wieloetapowa i dość absorbująca. Poza tym nie sposób być stewardessą całe życie. Każdy organizm inaczej znosi wielokrotne podróżowanie w ciągu dnia. To wciąż niedoceniany, ale i równie interesujący zawód.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *