Czynniki stresujące w pracy Stewardessy

Często dla pasażera lot samolotem bywa nie lada wyzwaniem i wiąże się z niemałym stresem. Warto wówczas zastanowić się, jak bardzo stresują się osoby, które czuwają nad tym, alby lot przebiegał prawidłowo. Ogromna odpowiedzialność ciąży nie tylko na obsłudze kokpitu, ale również stewardach i stewardessach, którzy przebywają z pasażerami czasem kilkanaście godzin dziennie.

Czego się boi stewardessa

Lot zwykle odbywa się wiele kilometrów nad ziemią. Wbrew pozorom wysokość i możliwość konieczności ewakuacji pasażerów, dość rzadko pojawia się na pierwszych miejscach w listach tworzonych przez tego typu pracowników. Okazuje się bowiem, że największe obawy związane są z… pasażerami. Podróżujący często nie popisują się kulturalnym zachowaniem ani szacunkiem wobec kobiet. Po kilkunastu godzinach pracy dziennie w takich warunkach, nie sposób być miłym  i cierpliwym. Jednak dziewczynom udaje się niemal do samego końca zmiany zachować nie tylko zimną krew, ale i pełen profesjonalizm.

Wśród pasażerów mogą znajdować się różne osoby – zwykle większość jest normalna i zachowuje się przyzwoicie, jednak wydarzenia ostatnich lat pokazują, że często jest wśród nich porywacz, zamachowiec lub osoba, która w inny sposób zagraża pasażerom i załodze. To przykre, jednak zdarza się dość często. Tak czy inaczej, zawód stewardessy cieszy się niesłabnąca popularnością zarówno wśród młodych chłopców, jak i dziewcząt.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *