Ile zarabia stewardessa?

Marzysz o tym, żeby podbijać niebiosa? W takim razie praca stewardessy będzie dla Ciebie odpowiednia. Przekonaj się jednak, czy zarobki na tym stanowisku będą Ci odpowiadać. Szczegóły znajdziesz w naszym artykule, a więc warto do niego zajrzeć.

Zastanawiasz się nad tym, ile zarabia stewardessa? Najpierw przekonaj się, czy spełniasz warunki, jakie stawiają przed kandydatkami linie lotnicze. Aby pracować w tym zawodzie przede wszystkim musisz być zdrowy i świetnie znać język angielski. Najlepiej również dodatkowo inny, na przykład niemiecki, hiszpański czy rosyjski. To jednak nie wszystko, ponieważ ważny jest również wiek. Linie lotnicze wskazują, że minimalny to 21 lat. Górna granica wieku praktycznie nie obowiązuje.

Ile zarabia stewardessa?

Zarobki stewardessy są bardzo zróżnicowane. Wszystko jest przede wszystkim ściśle uzależnione od tego, w jakich liniach lotniczych pracuje konkretna osoba. Oczywiście, im dany pracownik ma większe doświadczenie oraz staż pracy, tym pensja będzie wyższa. W Polsce przeciętne wynagrodzenie stewardessy wynosi nieco ponad 5300 zł brutto.

Trzeba jednak podkreślić, że warunki za granicą są znacznie korzystniejsze. W irlandzkich liniach lotniczych można zrobić nawet około 20 euro za godzinę pracy. Ważne jest jednak to, żeby cały czas się rozwijać i stawiać na uczestnictwo w profesjonalnych kursach oraz szkoleniach. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na wynagrodzenie konkretnej osoby na danym stanowisku.


2 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *