Jak słuchanie może Ci pomóc w codziennej pracy?

Komunikacja w każdym zespole, niezależnie od wykonywanego zawodu jest szalenie ważna. Warto zatem pamiętać o tym, że to właśnie aktywne słuchanie jest jedną z najważniejszych umiejętności w komunikacji interpersonalnej. Przekonaj się zatem, jak może Ci pomóc w Twojej pracy.

Praca w roli stewardessy jest szalenie wymagająca, a umiejętności komunikacyjne są w tym przypadku bardzo istotne. Przekonaj się zatem, w jaki sposób aktywne słuchanie może okazać się przydatne. Jest to bowiem umiejętność komunikacyjna, która opiera się na szczególnym nastawieniu na rozmówcę. Musisz go otoczyć akceptacją, uwagą, a przede wszystkim dać mu przestrzeń na wyrażenie siebie i tego, co chce przekazać.
Jeżeli Twój rozmówca poczuje, że chcesz zrozumieć, znacznie szybciej będziesz mógł się z nim porozumieć.

Przekonaj się zatem, jakie są techniki aktywnego słuchania:

  • parafraza, która polega na powtórzeniu własnymi słowami tego, co przekazuje Ci druga osoba,
  • docenianie, a więc zaaprobowanie tego, o czym mówi rozmówca, a przede wszystkim tego, że chce się z Tobą tym podzielić,
  • podsumowanie, czyli niejakie uporządkowanie całej rozmowy.
    Tego typu techniki warto stosować w swoim codziennym życiu. Możesz je z powodzeniem wdrożyć nie tylko w swoim życiu zawodowym, ale również prywatnym. Szybko przekonasz się, że jest to po prostu bardzo opłacalne oraz skuteczne.

4 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *