Jak wyznaczać swoje cele zawodowe?

Każda osoba, niezależnie od wykonywanych obowiązków i zawodu, powinna skupić się na tym, aby jak najszybciej wyznaczyć swoje cele zawodowe. Jest to najlepszy sposób, aby dążyć do samorozwoju, podwyżki oraz awansu. Przekonaj się zatem, w jaki sposób możesz to zrobić.
Stewardessa również powinna wyznaczyć swoje cele zawodowe. To ważne, ponieważ ma wpływ na samopoczucie pracownika, a przede wszystkim ułatwia osiągnięcie awansu czy podwyżki. Warto w tym celu stosować metodę SMART. Na czym polega?

Metoda SMART w praktyce

Wyznacz swoje cele zawodowe przy pomocy metody SMART. To powinno ułatwić Ci spełnienie marzeń. Przede wszystkim to oznacza, że Twoje cele powinny być: sprecyzowane, mierzalne, atrakcyjne, realistyczne oraz terminowe. To wszystko ma wpływ na to, czy je zrealizujesz. Ustal zatem termin ich wykonania, a przy tym skup się na tym, aby pokonywać małe kroczki. W końcu cele muszą być mierzalne. To oznacza, że nie powinieneś działać zbyt ogólnikowo. Dzięki temu Twój plan będzie znacznie łatwiejszy do zrealizowania.

SMART to metoda łatwa do zweryfikowania i pokaże Ci również, czy Twój plan ma szansę się ziścić. Jest to absolutny miernik sukcesu, a więc warto z niego korzystać nie tylko na gruncie zawodowym, ale również na co dzień. Może okazać się bowiem przydatny, na przykład kiedy chcesz zrzucić zbędne kilogramy. W ten sposób możesz łatwo określić, że zależy Ci na tym, aby chudnąć pół kg w ciągu tygodnia i zrobisz to, dzięki zdrowej diecie oraz regularnym ćwiczeniom, np. trzy razy w tygodniu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *