Jak zdobyć tę pracę?

Pierwszym krokiem zdobycia pracy w zawodzie stewardessa Zamość jest przejrzenie ogłoszeń i ofert pracy w gazetach i Internecie, ponieważ linie lotnicze co pewien czas ogłaszają rekrutację na stewardów i stewardessy. Niektórzy, ci nieco bardziej niecierpliwi, przygotowują swoje CV oraz list motywacyjny i składają je w dziale personalnym danej linii lotniczej – nie czekają, aż dowiedzą się o naborze nowego personelu.

Podstawowym wymogiem wzięcia udziału w rekrutacji jest pełne wykształcenie średnie z maturą plus znajomość dwóch języków obcych. Obowiązkowa jest dobra znajomość języka angielskiego, natomiast drugi język jest do wyboru: rosyjski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski. Górna granica wieku dla kandydatek to 30 lat.

Pierwszym etapem rozmów kwalifikacyjnych jest prezentacja swojej osoby. Komisja obserwuje sposób bycia, mówienia, zachowania się kandydatki na stewardesę i ocenia pierwsze wrażenie, które ta sprawia. Wybrane kandydatki przechodzą do kolejnego etapu, gdzie proszone są o podanie sposobu zareagowania na różne sytuacje w samolocie. Trzeci etap to egzamin z dwóch języków obcych – zarówno pisemny, jak i ustny. Po kolejnym etapie przychodzi czas na badania lekarskie. Ostatni etap to szybki, 30-minutowy test psychologiczny, badający szybkość kojarzenia, pamięć wzrokową itp.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *