Jak zostać stewardem

19

Aby zostać stewardem lub stewardessą należy złożyć swoją aplikację w dziale rekrutacyjnym danej linii lotniczej. W dzisiejszych czasach, wiele linii przy organizacji procesów rekrutacyjnych korzysta z pomocy agencji rekrutacyjnych i portali, na których publikowane są oferty pracy. W przypadku poszukiwania zatrudnienia za pomocą agencji, dobrym rozwiązaniem będzie nawiązanie kontaktu z agencjami współpracujących z poszczególnymi liniami lotniczymi. Kontakt z agencją znacznie ułatwia i przyspiesza dostęp do określonych informacji dotyczących oferty, a dodatkowo niejednokrotnie upraszcza proces poszukiwania pracy. Dużą szansą są też ogłoszenia publikowane w Internecie, na które odpowiedzieć może każdy zainteresowany pracą stewarda, steward Gliwice.

Pierwszym etapem rekrutacji na stanowisko stewarda lub stewardessy jest zazwyczaj wypełnienie formularza aplikacyjnego znajdującego się na stronie danej linii lotniczej. Informacje podane w formularzu pozwalają pracodawcy określić ogólne predyspozycje kandydata. Oprócz wypełnienia formularza należy również dostarczyć CV i list motywacyjny.

W zależności od polityki prowadzonej przez linię lotniczą, pracodawca może zażądać dokumentów w języku polskim, angielskim lub obu wersji. Aplikujący proszony jest zazwyczaj o przesłanie swojego zdjęcia legitymacyjnego oraz zdjęcia całej sylwetki. W dalszych etapach rekrutacji wymagane jest dostarczenie kopii dodatkowych dokumentów: paszportu, referencji, dyplomów i zaświadczenia o niekaralności.