Jak zostać stewardessą?

Ciągłe podróże i zwiedzanie świata – to marzenie niejednego młodego człowieka. Właśnie dlatego tak wiele osób chce w przyszłości zostać stewardessą albo stewardem. Jak to wygląda w praktyce? Co należy zrobić, żeby co dzień obsługiwać pasażerów samolotów osobowych?

W tym zawodzie przede wszystkim bardzo ważna jest znajomość języków obcych. Angielski to absolutna podstawa, ale mile widziane są również te inne, takie jak niemiecki, hiszpański, rosyjski czy chiński. Oczywiście stewardessa powinna być także zdrowa, kulturalna, miła, a także wyrozumiała. Powinna wykazywać sporą dozę empatii i wiedzieć jak się zachować w najbardziej stresujących sytuacjach.

Zostań stewardessą

Potencjalna kandydatka na to stanowisko powinna mieć ukończone 18 lat, a w niektórych liniach 21. Dziś nie ma już górnej granicy wieku dla tego zawodu, choć ważne jest to, żeby konkretnej osobie dopisywało zdrowie oraz dobra kondycja. Oczywiście osoba zatrudniona na tego typu stanowisku powinna dbać o swój wizerunek, a zatem schludny ubiór, piękne włosy oraz paznokcie. W tym przypadku wykształcenie nie jest bardzo istotne, do podjęcia pracy w tym zawodzie w zupełności wystarczy matura.

Co ważne, poszczególne linie lotnicze mają także wymagania dotyczące wzrostu poszczególnych kandydatów. Jest to ściśle zależne, m.in. od tego, na jakiej wysokości ułożone są schowki bagażowe. W większości linii lotniczych oczekiwany wzrost w przypadku kobiet to 160-170 cm, z kolei w przypadku mężczyzn 170-180 cm.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *