Kto się sprawdzi w roli stewardessy?

Wiele kobiet marzy o tym, żeby zostać stewardessą. Codzienne podróże, podniebne życie, zwiedzanie świata. To rzeczywiście brzmi wprost magicznie. Okazuje się jednak, że nie każda osoba sprawdzi się w tej roli. Dla kogo będzie to odpowiedni zawód? Podpowiadamy.

Stewardessą nie może zostać każdy. Linie lotnicze mają skrupulatnie określone wymagania, których należy przestrzegać. W niektórych firmach wiek powinien wynosić minimum 21 lat. Dużym atutem jest to, że dziś nie obowiązuje górna granica wieku. Jeżeli chodzi o wykształcenie, to trzeba mieć minimum maturę, choć istotne jest to, aby cieszyć się nienagannym zdrowiem. Potencjalni pracodawcy wysyłają kandydatki na specjalne badania lekarskie.

Kto dobrze sobie poradzi jako stewardessa?

Przede wszystkim jest to zawód odpowiedni dla osób, które wyróżniają się dużą dyspozycyjnością. Tak naprawdę w tym zawodzie trudno o standardowe życie prywatne i prowadzenie normalnej rodziny. Trudno też tutaj mówić o stabilizacji. Zdecydowanie jest to odpowiednia praca dla ludzi o mocnych nerwach, które nie mają problemu z tym, aby pójść na pewne ustępstwa.

Dodatkowo stewardessa musi mieć także odpowiedni wzrost. Zależy to od konkretnych linii lotniczych. Jeżeli chodzi o na przykład Emirates, to w tym przypadku trzeba dosięgnąć ręką do 212 cm bez obuwia. To istotne, ponieważ to na tej wysokości są umieszczone schowki bagażowe. Jeżeli chodzi o stewardessy to zazwyczaj mają one mieć minimum 160 cm wzrostu, z kolei stewardzi minimum 170 cm.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *