Marzenie do spełnienia

Mam świadomość tego, że jeśli kiedykolwiek chcę spełnić swoje marzenia co do pracy w zawodzie stewardessy muszę postawić na naukę języków obcych, która na tym stanowisku pracy jest niezbędna. Z ciekawości przeanalizowałam parę ogłoszeń skierowanych do stewardów i stewardess i zobaczyłam, że w każdej ofercie znajduje się informacja o znajomości przynajmniej dwóch języków obcych na poziomie dobrym. Pierwszym jest obowiązkowo angielski, natomiast drugim albo dowolny język wykorzystywany w którymś  z państw Europejskich, albo język wskazany przez ogłoszeniodawcę.

 

Znajomość języków obcych jest przyczyną dla której nadal nie aplikowałam na żadne ogłoszenie dla stewardess, stewardessa Lubin. Język angielski znam i to całkiem nieźle, jednak jego znajomość ogranicza się głównie do pisania i czytania. Gdy przychodzi mi coś powiedzieć w tym języku to język staje mi kołkiem w gardle i nie jestem w stanie wydukać z siebie słowa. Mam jakąś wewnętrzną blokadę w mówieniu, co nie powinno mieć miejsca.

O ile problem z blokadą językową mogłabym jakoś rozwiązać, to niestety o wiele większą przeszkodą jest fakt, że nie znam żadnego drugiego języka obcego. W liceum uczyłam się francuskiego, jednak nic z niego nie pamiętam. Jeśli zdecyduję się zacząć walczyć o pracę stewardessy będę musiała pomyśleć nad jakimś kursem lub korepetycjami.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *