Prognoza dla zawodu stewardessy na 2018 rok

Zawód stewardessy cechuje się stałością zapotrzebowania na pracowników, ze względu na ich dość dużą rotację. Jedynym powiatem, który w ostatnim czasie notuje znaczny wzrost zapotrzebowania, to powiat wrocławski.

Trudna praca dla wybranych

W 2018 roku nie spodziewamy się wzrostu wymagań oraz stopnia trudności w procesie rekrutacji dla stewardes. Poza tym wraz z systematycznym zwiększaniem ilości połączeń lotniczych z różnych miejsc na terenie naszego kraju, delikatnie może wzrosnąć zapotrzebowanie na stewardessy. Pracownicy niestety nie mogą liczyć na zbyt duże podwyżki. Zapotrzebowanie na pracowników nie jest duże do tego stopnia, aby nastąpił drastyczny wzrost.

Warto zdać sobie sprawę z elitarności zawodu stewardessy. Nie jest to praca dla wszystkich, warto mieć to na uwadze starając się o to stanowisko. Jednak nie warto się również zbytnio zniechęcać. W końcu kiedyś nastąpi boom związany z podwyżkami i na tym stanowisku. Jeśli już teraz bardzo zależy nam na wysokich zarobkach, warto rozejrzeć się za pracą na tym stanowisku w firmach np. w województwach na zachodzie naszego kraju. Tam zarobki w większości branż sięgają górnych granic dostępnych na tym stanowisku.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *