Przykazania stewarda

Wczoraj natknąłem się na bardzo ciekawy savoir vivre dla stewardess wyszczególniający 7 przykazań dobrej stewardessy. Jako, że z zawodem stewarda jestem zaznajomiony, bo jeden z moich kolegów lata w liniach lotniczych WizzAir, a dodatkowo ja sam wiele razy korzystałem z tego środka transportu, postanowiłem poświęcić parę chwil na przeanalizowanie przykazań i zastanowienie się czy u wszystkich znanych mi stewardów i stewardess zaobserwowałem trzymanie się tych zasad, steward Toruń.

  1. Dobry steward powinien pamiętać, że każdy pasażer ma prawo się bać, a nawet zapłakać. Lot samolotem, zwłaszcza ten pierwszy może być bardzo stresującym przeżyciem nie tylko dla ludzi, którzy boją się latać. Pasażerowie w stresujących sytuacjach mogą się zachowywać dość specyficznie i nie do końca tak, jak jest to oczekiwane.
  2. Nie wszyscy znajdujący się na pokładzie pasażerowie znają slang, jakim posługuje się załoga, dlatego czasem stewardzi powinni powtarzać coś kilkakrotnie, aż do skutku.
  3. Powitanie zawsze wypływa z ust załogi samolotu – to pasażerowie są gośćmi stewardów i stewardess, a nie odwrotnie.
  4. W swojej pracy stewardzi zachowują spokój i opanowanie – nie śmieją się z nieznajomości zasad podróżowania samolotem wśród pasażerów. Problemy z otwarciem toalety czy spuszczeniem wody nie są powodem do śmiechu.
  5. Przechodzenie się po pokładzie jest niezbędne nie tylko w trakcie serwisu, ale też po nim. Zawsze może zdarzyć się sytuacja, że któryś z pasażerów będzie potrzebował dodatkowych informacji lub zechce zamówić coś z menu.
  6. Szacunek na pokładzie to podstawa, i to nie tylko w stosunku do pasażerów, ale również do innych stewardów i stewardess.
  7. Uśmiech jest najprostszym narzędziem do uzyskania wysokiego zadowolenia pasażerów.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *