Rekrutacja na stanowisko stewardessy

Wiele pań i młodych mężczyzn marzy o pracy na stanowisku stewardessy. Aby rozpocząć swoje starania o pracę na tym stanowisku, należy rozpocząć od złożenia swojej kandydatury w dziale personalnym wybranej linii lotniczej. Można również zrobić to on – line. Zwykle na wstępie jesteśmy proszeni o przesłanie zdjęć – legitymacyjnego oraz takiego, na którym widać całą naszą sylwetkę. Oczywiście dokumenty aplikacyjne można wysłać nie tylko w języku polskim, ale również w hiszpańskim lub angielskim.

Kilkuetapowa rekrutacja

W trakcie rekrutacji zostaniemy ocenieni pod kątem naszego wyglądu oraz komunikatywności, nie tylko w języku polskim. Na dalszych etapach zostanie sprawdzona umiejętność pracy pod presją czasu, pod wpływem stresu oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Zanim jednak to nastąpi, zostaną sprawdzone dokumenty aplikacyjne. Podstawowym warunkiem rozpatrzenia naszej kandydatury, jest ukończone wykształcenie średnie. Górna granica wieku kandydatek to 30 lat.

W trakcie ostatnich etapów rekrutacji, zostaną sprawdzone nasze umiejętności językowe, a także zostaniemy poddani testowi, który ma zweryfikować naszą pamięć wzrokową, szybkość kojarzenia itp. W trakcie rekrutacji z pewnością konieczne będzie przejście dość szczegółowych badań lekarskich, które mają wykluczyć nasze przypadłości, które teoretycznie mogą nas wykluczyć z wykonywania tego zawodu. Rekrutacja może potrwać jakiś czas, jednak jeśli zależy nam na tej pracy, nawet ona nie będzie w stanie nas zniechęcić.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *