Test dla stewardess

Zawód stewardessy to nie tylko częste podróże, ale również ogrom wiedzy, który trzeba przyswoić już na samym początku swojej kariery. Wiąże się to nie tylko ze względami bezpieczeństwa, ale również z koniecznością radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Nauka i egzamin dla stewardessy

Tak jak w większości zawodów, tak i stewardessa musi potwierdzić swoje kwalifikacje. Oprócz certyfikatów potwierdzających znajomość kilku języków obcych, taka osoba powinna również przedstawić zaświadczenia lekarskie potwierdzające dobry stan zdrowia i brak przeciwwskazań do wykonywania takiej pracy. Tuż przed rozpoczęciem pracy w zawodzie, przyszła stewardessa przystępuje do egzaminu, który ma potwierdzić jej kwalifikacje. To kilkugodzinny test, który jest bardzo surowo oceniany. Warto się do niego dobrze przygotować, ponieważ powtórne podejście do każdego egzaminu to dość duży stres.

Wyniki egzaminu są ogłaszane niedługo po zakończeniu czasu na napisanie całości przez wszystkich egzaminowanych. Kandydat niemal od razu wie, czy może kontynuować przygotowanie do zawodu, czy jego plany ulegną opóźnieniu.


2 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *