To dobra praca dla miłośników podróży

Codzienne oglądanie innych miejsc, życie w ciągłej podróży oraz pokonywanie tysięcy kilometrów w ciągu doby… To Twoje marzenie? W takim razie praca stewardessy może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Jest to wymarzony zawód dla wszystkich pasjonatów podróży. Praca stewardessy kojarzy się z ciągłymi podróżami i słusznie, ponieważ na tym polega. Trzeba jednak podkreślić, że jest to wymagający zawód, który przede wszystkim polega na robieniu wszystkiego, żeby pasażerowie samolotu byli jak najbardziej usatysfakcjonowani.

Jest to również szereg procedur, nienaganna aparycja, wygląd, a także ciągły uśmiech na twarzy. To oznacza, że zdecydowanie nie jest to zawód dla każdego, a raczej dla prawdziwych pasjonatów. Jeżeli uważasz, że doskonale byś się odnalazła w roli stewardessy – czytaj dalej.

Ciągłe podróże to niekoniecznie zwiedzanie

Musisz wiedzieć o tym, że wiele stewardess robi dziennie dwa kursy. To oznacza, że lądują one w docelowym porcie, a jeszcze tego samego dnia wracają do poprzedniego. Często nie mają nawet czasu na to, żeby wyjść z lotniska, ponieważ muszą szykować się do dalszej drogi. Sprzątają podkład i przygotowują samolot do kolejnej trasy.

Nie dotyczy to jednak pracowników, którzy latają w długich trasach, na przykład międzykontynentalnych. Oni nierzadko zostają w konkretnym miejscu nawet przez kilka dni, w oczekiwaniu na powrót samolotu do bazy. Właśnie wtedy jest okazja do tego, żeby nieco więcej zobaczyć oraz zwiedzić kawałek świata.


2 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *