Tryb pracy stewardessy

W oczach większości osób, praca stewardessy wiąże się z podróżami po wielu krajach, zwiedzaniem interesujących miejsc oraz poznawaniem interesujących osób. To ostatnie zgadza się w zupełności, jednak tak naprawdę bliższe znajomości można zawrzeć jedynie z koleżanką z linii, na której się lata.

Praca non stop

Dzień stewardessy nie zawsze zaczyna się o ósmej rano i trwa do 16 – tej. Często lata się przecież nocą, do tego dochodzą różne strefy czasowe, różnica ciśnień, z którą również trzeba sobie poradzić. To dość duże obciążenie dla organizmu, również młodego. A przecież trzeba być miłym dla pasażerów i pozostałych członków załogi. Bywa, że stewardessa lub steward cały dzień tłumi złość, by potem dać jej ujście dopiero po powrocie do domu. W tym zawodzie szczególnie ważne jest pozytywne podejście do pasażera oraz panowanie nad emocjami.

Wszystkim stewardessa kojarzy się z uśmiechniętą, piękną kobietą, która zawsze ma dobry humor i cierpliwość wobec często zestresowanych pasażerów. Lecąc samolotem pamiętajmy, że to też ludzie, którzy mają prawo do gorszego dnia i nie wymagajmy od nich zbyt wiele. Nie mogą być w każdym miejscu jednocześnie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *