Uniform stewardessy

W zależności od linii lotniczych w których pracuje, stewardessa zawsze musi mieć odpowiedni uniform. Zwykle jest to kostium lub koszula i spódnica, ale czasem wymagania co do stroju służbowego wychodzą poza elementy ubioru – dotyczą one również fryzury, dodatków i makijażu.

Piękna, elegancka stewardessa

Załoga pokładu musi prezentować określony poziom, jeśli chodzi o ubiór. Musi on być schludny, elegancki i nie wywoływać pejoratywnych skojarzeń. Co do kolorów – zwykle dodatki i sam kostium mają ciemne kolory. Wyjątkiem mogą być prywatne linie lotnicze, gdzie spotykane są uniformy np. w kolorze czerwonym. Co do kroju – może on podkreślać figurę, jednak nie w wulgarny sposób. Spódnica ma mieć długość midi, buty mają mieć obcas o średniej wysokości, a na nogach zawsze muszą być cieliste rajstopy.

Ważne w stroju stewardess i stewardów jest to, aby strój nie przeszkadzał w ewentualnej ewakuacji lub roznoszeniu posiłków, bądź też wykonywaniu pozostałej części obowiązków. Ubiór ma świadczyć w tym przypadku o profesjonalizmie oraz wzbudzać zaufanie pasażerów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *