W tej pracy wielozadaniowość jest szalenie ważna

Osoby, które są wielozadaniowe mają znacznie łatwiej w wielu różnorodnych pracach. Ta cecha pozwala na wykonywanie różnorodnych obowiązków w jednym czasie, a także prowadzenie wielu projektów jednocześnie. Wielozadaniowość może okazać się przydatna również w pracy stewardessy.

Każda stewardessa multum czasu spędza w powietrzu. Przede wszystkim pracuje z klientem, a więc musi być bardzo uprzejma. Powinna charakteryzować się odpowiednią aparycją. Ważna jest w tym przypadku również znajomość języków obcych, a także świetnie wypracowane zdolności komunikacyjne. Oczywiście w tym zawodzie nie bez znaczenia jest również wielozadaniowość. Tak naprawdę jest naprawdę bardzo ważna, podobnie jak pamięć.

Wielozadaniowość w pracy stewardessy

Każda stewardessa podczas lotu musi odpowiadać na różnorodne pytania pasażerów. Musi mieć zatem dobrą pamięć, żeby móc również wrócić do podróżnych z odpowiedzią w krótkim czasie. Do tego, w tym samym czasie musi również ich obsłużyć, podając jedzenie oraz picie. Do tego niekiedy dochodzi również konieczność uzupełniania przeróżnych dokumentów.

A w nagłych sytuacjach, stewardessa musi być bardzo opanowana. Powinna wyjaśniać pasażerom jak mają się zachowywać w poszczególnych sytuacjach. Nierzadko wykonuje wiele różnorodnych zadań w tym samym czasie, a przy tym wciąż zachowuje szeroki uśmiech na twarzy, a także spokój. Presja i wysokie tempo nie robią na niej wrażenia.


2 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *