Wynagrodzenie na stanowisku stewardessy

Wiele kobiet marzy o tym, żeby zostać stewardessą i każdego dnia budzić się w innym miejscu na całym świecie. Wydaje się to być bardzo bajkowa wizja. Okazuje się jednak, że rzeczywistość może być różna, podobnie jak zarobki osoby zatrudnionej na tym stanowisku.

Jeżeli chciałabyś zostać stewardessą, na pewno interesuje Cię to, ile możesz zarobić na tego typu stanowisku. W końcu praca musi sprawiać nie tylko przyjemność, ale również być sposobem na to, żeby zapewnić sobie oraz swojej rodzinie godne życie. W naszym artykule znajdziesz zatem odpowiedź na pytanie, ile może wynosić wynagrodzenie stewardessy.

Ile zarabia stewardessa?

Jest to bardzo indywidualna kwestia. Przede wszystkim jest to ściśle uzależnione od polityki płacowej konkretnej linii lotniczej. Wysokość pensji jest nierzadko uzależniona od tego, ile kilometrów pokona w danym miesiącu pracownica. Jednodniowe podróże na terenie Polski są słabiej opłacane niż wyprawy za ocean, to jest pewne.

To oznacza, że stewardessa może zarobić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Dodatkowe benefity to na pewno darmowe bilety oraz zniżki w poszczególnych liniach lotniczych. A to nie lada gratka dla wszystkich miłośniczek podróżowania.

Jeżeli zatem zastanawiasz się nad tym, czy warto pracować jako stewardessa, przede wszystkim powinnaś spróbować swoich sił w tym zawodzie. Być może okaże się on dla Ciebie najlepszym sposobem na życie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *