Wzór do naśladowania

Mam dopiero szesnaście lat, przede mną jeszcze wiele decyzji do podjęcia, jednak już teraz wiem, że w przyszłości, o ile mi się uda, chciałabym zostać stewardessą, stewardessa Jelenia Góra. Moja kuzynka, Basia, która jest starsza ode mnie o 6 lat od roku pracuje właśnie jako stewardessa i za każdym razem opowiada mi wspaniałe rzeczy na temat tej pracy. Aż chce się słuchać o wszystkich tych wspaniałościach, jakie Baśka doświadcza pracując w liniach lotniczych. Mimo, że przez część miesiąca w ogóle nie ma jej w domu, to po paru tygodniach zagranicznych i krajowych wojaży zjeżdża na bardzo długi czas do domu, kiedy to w kółko śpi i wypoczywa.

Stewardessy, podobnie jak przedstawiciele innych zawodów, mają pewne ograniczenia co do liczby godzin pracy w ciągu miesiąca i te limity muszą być zachowane, przynajmniej w rocznym rozliczeniu. Obecnie Basia jest w domu, widujemy się praktycznie codziennie i ona codziennie ma mi coś ciekawego do opowiedzenia. Pewnie podoba jej się, że jej młodsza kuzynka tak bardzo ją idealizuje i chce być taka jak ona. Na jej miejscu też bym chętnie do mnie przychodziła, żeby pozbierać trochę komplementów.

Na kolejny lot Baśka wybiera się dopiero za dwa tygodnie. Jeszcze nie wie gdzie będzie leciała, ale na pewno będzie to jakiś lot międzynarodowy. Uważam, że Basia jest niezmiernie dzielna, odważna i bardzo przebojowa. Na pewno w pracy stewardessy utrzyma się przez wiele lat.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *