Zagrożenia zdrowotne w zawodzie stewardessy

Każda praca pociąga za sobą swego rodzaju ryzyko zawodowe związane z warunkami pracy. W zawodzie stewardessy często dochodzi do osłabienia organizmu pod wpływem częstych zmian ciśnień lub innego rodzaju czynników, które powodują często przewlekłe przypadłości.

Katary, migreny i paranoje

Zdarza się, że stewardessa w trakcie lotu zaczyna się źle czuć. Potem w trakcie wizyty u lekarza okazuje się, że atakuje ją jakiś wirus. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że pod koniec dnia dziewczyna w trakcie lotu miała katar. Pojawiają się silne bóle głowy i przewlekłe zapalenie zatok, które nie doleczone może powodować poważniejsze powikłania. Zawód stewardessy najlepiej wykonywać tylko kilka lat. Wówczas nasz organizm ma szansę się zregenerować przed wiekiem średnim. Uchronimy się przed nawracającymi migrenami i kłopotami z ciśnieniem. Wiele stewardess, które przeżyły katastrofy lotnicze, rezygnuje z wykonywania zawodu. Często boją się później poruszać różnymi środkami komunikacji, a strach przed wypadkiem bez właściwej terapii, towarzyszy im do końca życia.

Zawód stewardessy i stewarda cieszy się sporą popularnością, jednak pracownicy na tym stanowisku nie są zbytnio szanowani przez pasażerów. Wybierając tę profesję, warto liczyć się z pewnymi czynnikami ryzyka, jednak jeśli bardzo zależy nam na wykonywaniu tego zawodu – pamiętajmy o ciągłej kontroli stanu swojego zdrowia.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *