Zarobki na stanowisku stewardessy

Zawód stewardessy jest wciąż zdominowany przez kobiety, jednakże zdarzają się panowie, którzy pracują na tym stanowisku długie lata. Praca jest interesująca, jednak dość wycieńczająca fizycznie. Niestety, zarobki na tym stanowisku pozostawiają wiele do życzenia.

Brak stałości wynagrodzenia

Pensja stewardessy lub stewarda, zależna jest zwykle od ilości przepracowanych godzin. Według ostatnich badań wynagrodzeń, średnia płaca miesięczna na tym stanowisku wynosi 5 385 zł brutto. Co drugi pracownik na tym stanowisku, obsługujący linie pasażerskie, zarabia od 3 707 zł brutto do 6 828 zł brutto. Na tą ostatnią kwotę mogą liczyć najlepiej opłacani pracownicy.

Biorąc pod uwagę ryzyko związane z pracą stewardessy, złe warunki dla zdrowia oraz ilość szkoleń, które należy odbyć, aby zostać pracownikiem linii lotniczych na tym stanowisku, pensja wydaje się być stosunkowo niewielka. Pasjonaci podniebnych zawodów są jednakże gotowi pracować za takie wynagrodzenie, byle tylko wykonywać pracę, którą zwyczajnie kochają. Doceniajmy więc ich troskę o nasz spokojny lot oraz to, że pomimo wielu godzin pracy, wciąż starają się być mili i do naszych usług.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *